Şirket Profili

Toz Boya ve Boya Tabancasının Avanjatları

-Enerji tasarrufu 

-İşçi tasarrufu

-Yüksek üretim verimliliği

-Çevre Faktörü

-İş güvenliği ve işçi sağlığı

-Yatırım Maliyeti

-Diğer Avantajlar - Daha üstün film özellikleri – Solvent bazlı sistemlerde boya kusurlarının çoğu solvent dengesinden kaynaklandığından, solvent dengesi polimer tipine, uygulama ve fırınlama koşullarına göre ayarlanmalıdır. Toz boyalarda böyle bir problem yoktur ve genel olarak yapışma/tutunma, korozyon dayanımı gibi film özellikleri sıvı sistemlere göre daha iyidir.

Metalik olmayan yüzeyler de boyanabilir - Hızlı kürlenme ile ilgili teknolojilerin gelişmesiyle beraber, toz boya ile boyanabilen malzeme çeşitliliği her geçen gün artmaktadır. Cam ve termoset plastikler gibi kürlenme ısısına dayanabilecek bazı malzemeler de toz boya ile boyanabilir.

Geniş bir boya yelpazesi - Toz boyalarda dekoratif ve fonksiyonel olarak çok değişik çeşitte boyalar elde etmek mümkündür. Bu boyalar mattan parlağa kadar çeşitli parlaklıklarda, düz yüzeye, tekstüre veya pütürlü yüzeylere sahip, metalik veya diğer özel efektlerde üretilebilir. Polimer tipinin uygun seçimi ile korozyon dayanımı veya dış çevresel dayanım gibi performans özellikleri optimize edilebilir.

Kontrollü film kalınlığı - Toz boyalarla tek seferde kalınlığı kontrol edilebilen ve istendiğinde yüksek kalınlıklarda filmler kolayca elde edilebilir. İnce film toz boyaların yüzey düzgünlüğünde sağlanan gelişmeler, ince filmleri de seçenekler arasına almıştır.

Yüzey hazırlama – Çoğu boyalı metal yüzeyde olduğu gibi hazırlama ve önişlemler, korozyon dayanımı ve dış çevresel dayanımın yüksek olabilmesi için gereklidir.

Toz kullanımı daha temizdir – Toz boyayı uygulamak, sıvı boyaya göre çok daha temizdir. Boya kabini, kabin hava emmeye devam ederken, lastik bir cam sileceği ile kolayca temizlenebilir. Bu temizlikte basınçlı hava veya fırça kullanılmamalıdır. Boya kabini dışındaki her türlü boya döküntüsü sanayi tipi, toz geçirmez motorlu  bir elektrik süpürgesi ile temizlenmelidir.